Káva je možno nápojom bohov, no je aj nepriateľom bieleho úsmevu. Ja, ako ukážkový príklad kaviarenskej povaľačky, vypijem za deň viac káv ako je pomyselný priemer, a tak som v rámci spolupráce s e-shopom nazuby.eu za vás otestovala niektoré z produktov, ktoré sľubujú prinavrátenie pôvodnej farby našich zúbkov.

nazuby.eu

Bielenie zubov s rozumom

Hoci sa z bielenia zubov v posledných rokoch stal niečo ako národný šport, treba mať na pamäti, že pri neodbornom zaobchádzaní nám všemožné prípravky môžu viac uškodiť, ako pomôcť.

Keďže si zdravie mojich zubov poriadne vážim, v domácom prostredí viac ako po agresívnych bieliacich pásikoch, géloch či dokonca práškoch zvyknem siahať po šetrnejších zubných pastách, ktoré bielenie len podporujú.

Počas môjho dlhoročného vzťahu s kávou som ich vyskúšala hneď niekoľko, čo dokazuje aj prvý článok z tejto série. Dnes som sa však rozhodla rozšíriť tento zoznam o ďalšie objavy, ktoré podľa môjho názoru stoja za pozornosť.

Bieliaca stálica od značky Curaprox

Značka Curaprox si u mňa za posledné roky vybojovala miesto akéhosi love brandu, a tak si v tomto zozname zaslúži čestné miesto.

nazuby.eu

Nedám dopustiť na ich kefky, často používam pastu Enzycal, ale dnes sa zameriam na ich bieliacu zubnú pastu – Black is White. Nepatrí k najlacnejším, takže jej bieliaci účinok by nemal byť len marketingovým ťahom.

Mám s ňou azda najviac skúseností a rada sa k nej opakovane vraciam. S pokojným svedomím môžem povedať, že zuby naozaj bieli a neničí zubnú sklovinu a to aj napriek tomu, že som s produktami obsahujúcim čierne uhlie nikdy nemala dobré skúsenosti. Vždy len „ničili“ zubné kefky, prípadne som ich mohla (pre silné farbiace vlastnosti) aplikovať len večer. Tu tento problém odpadá a jej bieliace účinky dokážeme spozorovať veľmi rýchlo, dokonca by som povedala, že nič lepšie som na moje zuby ešte neskúsila.

Aj pre jej vysokú cenu je to produkt, do ktorého rada investujem opakovane a zo všetkých produktov zahrnutých v tomto článku si vedie stále najlepšie.

Zázrak v skle Ben & Anna

Jemne pení, má čiernu farbu a je zabalená v efektnej sklenenej dóze. Taká je prírodná zubná pasta Ben & Anna Black s aktívnym uhlím, ktorá púta pozornosť už len samotným obalom.

nazuby.eu

Hoci táto eko verzia nie je príliš vhodná na moje časté cestovanie a po chvíli používania sa objaví problém s viečkom, doma na poličke má čestné miesto. Ak však patríte k milovníkom bohatej peny, sklame vás. Napriek tomu zuby perfektne vyčistí a zanechá svieži, mätový dych. Bieliace účinky hodnotím ako primerané. Výhodou je praktická špachtlička na nanášanie.

Lacnejšia The Humble Charcoal

Tretí, najlacnejší tip z dnešného zoznamu taktiež obsahuje populárne  aktívne uhlie, ktoré samo o sebe pomáha odstraňovať povrchové škvrny zo zubov. Ide o pastu The Humble Charcoal, ktorá zaujme najmä pomerom cena-výkon.

nazuby.eu

Hoci sa nemôže porovnávať s vyššie uvedenými produktami, na cesty či dlhodobé bežné používanie sa mi osvedčila. Jej chuť je príjemná, nie príliš silná a podarilo sa jej ohúriť aj moje citlivé zuby. Určite si vybojovala svoje miesto v mojej rutine a veľmi rada si ju ešte niekedy kúpim.

Ospevovaný púder My White Secret

Bieliaci púder od značky My White Secret bol azda najväčším vystúpením z mojej komfortnej zóny, no prekvapil natoľko, že sa stal mojou tajnou zbraňou pre belší úsmev.

nazuby.eu

Jedným z jeho najväčších pozitív je, že účinne odstraňuje škvrny a to bez agresívneho brúsenia, ako to zvykne byť pri iných podobných produktoch. Pozitívom však je aj jednoduché použitie – stačí len navlhčiť zubnú kefku a ponoriť ju do prášku, čím získate skutočne jemnú textúru.

Po prvom použití som videla zreteľný rozdiel, ale po niekoľkých týždňoch pravidelného používania sú moje zuby viditeľne belšie.

Pokiaľ ma ešte nesledujete na Instagrame, budem rada, ak to napravíte: @romiminarikova

Možno sa ti bude páčiť aj:

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *