Tesne pred tým, ako sa objavila situácia okolo COVID-19, sme vám spoločne s firmou Ziaja chceli priniesť článok na tému – kozmetika na cesty, resp. kozmetické produkty, ktoré mi nesmú chýbať na cestách po Slovensku, ktoré boli na spadnutie. A oni spadli. Ale v úplne inom význame. Keďže som vás naozaj nechcela vyzývať, aby ste cestovali, keď aj ja sama som bola doma, spontánne som článok odložila. Teší ma, že som nabehla na tradičnejší spôsob života, pobalila som si kufor a vyrazila objavovať Slovensko. A čo je teda v tej mojej cestovateľskej kozmetickej taštičke? Poďte si prečítať o produktoch, ktoré sa mi (nielen) na cestách osvedčili a po ktorých vždy siaham, ak sa ocitnem v kamennej predajni tejto značky.

ziaja kozmetika na cesty

Koľko kozmetiky zmestíš do príručnej batožiny ty?

Cestovanie vlakom so sebou prináša otázku množstva vecí, ktoré so sebou unesiem. Určite mi dáte za pravdu ak poviem, že cestovanie s veľkými baleniami kozmetiky nie je veľmi praktické. Dlhú dobu som s tým zápasila, obľúbené produkty som presúvala do menších nádobiek, ktoré som poctivo odkladala z iných produktov… Napokon som našla to, čo som hľadala a to v obchodoch značky Ziaja. Napriek tomu, že veľkosť krabičiek trochu zavádza, samotné balenia sú veľmi praktické a ich obsah som si na cestách zamilovala. Ich kompaktná veľkosť a lákavá cena ma presvedčila, aby som mala vždy dostatočnú zásobu, pre prípad, že by som opäť niekam nečakane vyrazila.

Moja kozmetika na cesty

Dnes si predstavíme moje, asi najobľúbenejšie produkty, ktoré so mnou cestujú na výlety za dobrodružstvom (okrem tých, kedy si môžem zbaliť viac ako príručnú batožinu). Považujem ich teda za vhodné na cesty – nielen pre veľkosť balenia, ale aj zložením.

kozmetika na cesty

Aloe vera hydratačný pleťový krém

Aj napriek tomu, že nevlastním veľkú kozmetickú taštičku, moja pleť potrebuje každé ráno poriadnu dávku hydratácie. Tento pleťový krém od Ziaji s výťažkom z listov aloe intenzívne hydratuje a chráni pleť pred dehydratáciou. Okrem toho pôsobí na pleť upokojujúco, čo býva po náročnej ceste dôležité. Krém je určený pre suchú pleť, ale nikdy sa ho nebojím použiť ani v momente, keď moja pleť štrajkuje a má svoje mastnejšie obdobia. To je dôvod, prečo ho do kozmetickej taštičky hádžem ako prvý.

Nočný krém Manuka Tree purifying

ziaja manuka tree

Hydratácie nikdy nie je dosť! Ani pri mastnej pleti, pamätajte na to. Preto ak mám v taštičke voľné miesto, prihadzujem aj nočný hydratačný krém – nočný krém Manuka Tree purifying. Tento je dokonca jemne exfoliačný, čo znamená, že pleť nielen hydratuje, ale odlupuje odumretú vrstvu pokožky a regeneruje ju bez podráždenia. Vďaka svojmu zloženiu pôsobí aj proti prejavom akné, čo sa mi na cestách obzvlášť hodí – je to presne tá kozmetika na cesty, ktorá vás zachráni v prípade núdze.

Kokosový balzam na pery

ziaja balzam na pery

Existuje žena, ktorá by nemala v každej kabelke tri balzamy na pery? Ja takú nepoznám. Najmä na cestách trpím vysušenými perami, takže je to ďalší môj must-have kúsok. Tento balzam s lipidmi kokosového orecha od Ziaji si ma najskôr získal nádhernou vôňou, ktorú zbožňujem a neskôr sa dostavil aj pocit dostatočne hydratovaných pier. Hádžem ho do kozmetickej taštičky vždy!

Ziaja masky na tvár

ziaja masky na tvár

Nebudem hovoriť o jednej konkrétnej. Vyskúšala som snáď všetky zo sortimentu značky Ziaja a s obľubou ich striedam. Vyhovuje mi praktické balenie, ktoré sa zmestí do každej kozmetickej taštičky. Na výlety si brávam jednu, maximálne dve (podľa dĺžky pobytu mimo domu). Viem. Nie je to úplne typická kozmetika na cesty, ktorú by ste si mali zobrať, ale som toho názoru, že pleť je po dlhej ceste unavená a zaslúži si relax. Preto si aj na dovolenke nájdem pár minút na takéto procedúry. Veď pleť sa mi pekne odvďačí a dovolenku si užijem o to viac.

Tak a sme na konci článku. Verím, že (aspoň) niektoré produkty od tejto značky vyskúšate, prípadne si ich tiež pribalíte na cesty. Alebo je to už vašou pravidelnou rutinou? Pochváľte sa mi v komentári a pokojne aj pripíšte, či si niekto z vás tiež na dovolenky berie niečo netradičnejšie – ako napríklad ja masky na tvár.

Pokiaľ ma ešte nesledujete na Instagrame, budem rada, ak to napravíte: @romiminarikova

Možno sa ti bude páčiť aj:

1 komentár

  1. Krásny článok a určite ma všetky produkty zaujali a hlavne ten nočný krém na tvár a masky, keďže ja som milovníčka masiek.
    Budem veľmi rada ak sa zastavíš aj na mojom blogu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *