Ikonické hranaté fľaštičky či výhodné veľké balenia pod záštitou dermatológov. Trvalo mi pomerne dlho, kým som dala v mojej starostlivosti o pleť priestor značke CeraVe. Neviem či to bol strach zo všetkých cenovo dostupných produktov, ktoré v minulosti pre mňa znamenali skôr nepríjemné alergické reakcie a žiadne pozitívne výsledky v boji s akné, dnes viem, že som tejto značke krivdila.

Na mojej poličke napokon vďaka dlhodobej spolupráci s elnino.sk pristálo hneď niekoľko produktov – CeraVe Facial Cleansers Hydrating Foaming Oil Cleanser, CeraVe Sa Smoothing Cream a moja (nielen) letná stálica CeraVe Moisturizing Facial Lotion s SPF 25.

cerave recenzia

Kozmetický gentleman

CeraVe Hydratačný penový čistiaci olej považujem za skutočného gentlemana medzi čistiacimi produktami. Jeho jemná textúra pri kontakte s vodou dokáže skutočne divy. Hoci by som ho nepoužila na odlíčenie celej tváre, ľahko si poradil s malým množstvom tónovaného hydratačného krému či lícenkou, ktoré mi na tvári zostali na konci dňa.

Olejový prvok je najvhodnejší pre normálnu až suchú pokožku a zanecháva po sebe veľmi jemnú pleť, no o výraznej hydratácii napriek oleju reč nebude. V tomto prípade si však veľmi rýchlo dopomôžete napríklad s nasledujúcim produktom.

Napriek tomu má v mojej kozmetickej rutine aktuálne svoje miesto a myslím, že ho len tak niečo nevystrieda. Aj keď, mám na zozname ešte pár produktov, ktoré sa pokúsim minimálne otestovať.

Zaručená hydratácia

CeraVe Zjemňujúci hydratačný krém na trhu poriadne vyčnieva a to nielen cenou, ale aj popisom. Ide totiž o produkt, ktorý by mal byť určený ako na telo, tak aj na pleť. Hoci som bola v prvom momente skeptická, popisu som sa nezľakla a s radosťou som ho začala používať aj na tvár – a zdá sa, že to bolo v tomto chladnom počasí jedno z najlepších rozhodnutí.

Hutná, no zároveň nemastná textúra na pokožke sedí bez toho, aby bol krém zbytočne lepkavý, no slovo hydratácia pozná dokonale. Okrem toho som sa vyhla zbytočnému vysušeniu pleti vplyvom nepriaznivého počasia a aj keď som po prvých aplikáciách zaznamenala začervenanie, pleť si rýchlo zvykla. Z mojej skúsenosti môžem povedať, že hladšiu pleť som spozorovala už po prvých troch použitiach. Na záver už len skonštatujem, že v tomto prípade skutočne platí staré známe – za málo peňazí, veľa muziky (a to nielen vďaka netradične veľkému baleniu).

cerave recenzia

Schovávačka so slnkom

Ako posledné od značky CeraVe sa mi v kozmetickej taštičke vyníma všetkým dobre známy hydratačný pleťový krém s ochranným faktorom SPF 25. Práve on nie je pre mňa žiadnou novinkou, skôr povinnou jazdou. Ak ste si mysleli, že sa slniečko s nami v zime hrá na schovávačku, rada vás vyvediem s omylu. Ochrana je aj v tomto ročnom období veľmi potrebná a práve tento produkt sa mi rokmi overil najviac.

Hoci má špecifickú, hutnú konzistenciu, je vhodný aj pod make-up. Rýchlo sa vstrebe a pleť zanechá jemnú a vláčnu. Na záver vyzdvihnem jeho praktický aplikátor, vďaka ktorému si do produktu nezanesiete žiadne nečistoty.

Pokiaľ ma ešte nesledujete na Instagrame, budem rada, ak to napravíte: @romiminarikova.

Možno sa ti bude páčiť aj:

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *