Ako by malo vyzerať ideálne blogerské leto? Káva, notebook a more nápadov na nové články? Možno by to nebolo zlé, ale aj my máme nárok na kvalitný oddych. Vzhľadom na to, že sa väčšinu času pozeráme do monitoru svojich notebookov, mobilov a všetkých týchto šikovných vecičiek, zaužívali sme si s kamarátmi tradíciu „offline pobytu“, ktorú praktikujeme 1-2krát za rok a chceme túto myšlienku šíriť medzi každého, kto trávi priveľa času na internete. Skúsili ste už digitálny detox?

Princíp je jednoduchý. Zbalíte si spacák, baterku, jedlo, vodu, náhradné oblečenie (+ rádio na baterky, haha) a vyrazíte za dobrodružstvom. V našom prípade máme veľkú výhodu v podobe kamarátkinej starej chalúpky – samozrejme bez vody, elektriny a iných moderných výmyslov. Signál sa na chalúpke (bohužiaľ) chytiť dá, ale nevyužívame ho, maximálne v krajných situáciách (avšak, už sme si vyskúšali aj chatu v horách bez neho – tento level detoxu odporúčam každému).

digitálny detox

Výlet vždy začíname menšou turistikou, keďže sa chalúpka nachádza na lúke nad obcou a nie je prístupná autom. Znamená to, že všetky veci treba vyniesť ručne a preto sa musíme baliť čo najviac ekonomicky. Za tie nádherné výhľady na okolitú prírodu to ale stojí a v konečnom dôsledku tam veľa vecí ani nepotrebujeme mať.

Tento rok nás čakalo aj prekvapenie v podobe kráv, takže sme sa naozaj preniesli do obdobia našich prastarých, prípadne starých rodičov. Na vidieku totiž nikdy neviete, čo môžete čakať.

digitálny detox

Rádio na baterky prestane hrať vždy okolo 8-mej večer a potom začína pravá zábava. Tradičná opekačka – táborák ako za starých čias na detských táboroch, nekonečné rozhovory, historky, spoločenské hry (odporúčame Bang! + rozšírenia, Švábí šalát a po novom aj Výbušné mačiatka), sem-tam spev a hlavne skvelý relax.

Po zotmení sa vašim najlepším kamarátom (a hlavne jediným zdrojom svetla) stane baterka, prípadne petrolejové lampy a sviečky. Aj potme si pre vás príroda nachystá rôzne prekvapenia. Kravy sa stratia a spoza okna môžete pozorovať „návštevy“ divej zvery. Samozrejme so všetkým rešpektom a z bezpečnej vzdialenosti.

digitálny detox

Po tichej noci nastáva zobúdzanie sa do krásneho (a ešte tichšieho) prostredia. Túto časť mám asi zo všetkého najradšej. Žiaden budík, žiaden sused a najmä žiadne notifikácie na telefóne. Raj!

Tie najkrajšie zážitky vznikajú spontánne, ale aj tak si myslím, že si tie chvíle dokážeme zopakovať toľkokrát, koľkokrát uznáme za vhodné. To je dôvod, prečo tento digitálny detox praktizujeme každý rok a aj tento rok ho môžem označiť za jeden z najkrajších zážitkov leta. Rozhodla som sa vám ho takto priblížiť, pretože súťažím s mall.sk.

Praktizujete v tejto online dobe niečo podobné? Ak vás zaujímajú ďalšie zážitky z leta, skúste sa poobzerať v rubrike „Objavujem„, do ktorej pravidelne píšem o mojich potulkách (nielen) po Slovensku.

Sledujte ma aj na Instagrame: @romiminarikova

Dievca z kaviarne

Možno sa ti bude páčiť aj:

1 komentár

  1. Podľa mňa určite treba takýto digi detox aspoň raz za čas. Či už ako bloger alebo len tak. Myseľ sa prečistí, oddýchne si a príde kopec nových nápadov. Ja som tak bola zrovna tento víkend na horách, bez signálu a s kopou zvieratiek. Bolo to super. 🙂

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *