keepcup

Vysedávanie v kaviarňach patrí k činnostiam, bez ktorých si svoj život viem len ťažko predstaviť. Ranná káva, káva po prednáške, káva na dobrú noc… Je to rutina, na ktorú som si až príliš rýchlo zvykla. Sem-tam však nastane moment, kedy nemám čas na pokojné vypitie kávy v priestoroch kaviarne a som nútená si kávu zobrať so sebou. A tu nastáva otázka. Je v poriadku, v dobe, kedy sú hriechom aj plastové vatové tyčinky, používať (na prvý pohľad) papierové jednorázové poháriky s umelým viečkom? A čo používa na kávu so sebou Dievča z kaviarne?

Papierové jednorázové poháriky?

„Veď ti spravím kávu so sebou,“ zaznieva v mojej obľúbenej kaviarni pomerne často. Ak však pri sebe zrovna nemám môj obľúbený KeepCup, resp. jeden z nich, rázne odmietam. Nepatrím k tým, ktorí až prehnane zachraňujú planétu, ale túto vec výrazne obmedzujem. Papierové poháriky so sebou musia byť totiž potiahnuté vrstvou plastu (inak by sa rozmočili), vďaka čomu sa stávajú nerecyklovateľné. Znamená to, že plastové viečko je zrazu úplne banálny problém, pretože ho vieme hodiť do žltého koša – teda koša na plast. A teraz si spočítajte, koľko káv so sebou si priemerne za týždeň zoberiete?

KeepCup – farebná rodinka

keepcup
Niečo zo zbierky…

Odkedy som si pred pár rokmi zaobstarala prvý KeepCup Brew (v tej dobe ako novinku) som iné hrnčeky so sebou ani nechcela. Považujem ho za must-have každého kávičkara. Sklo sa mi overilo a neustále som siahala iba po ňom. Časom do mojej farebnej rodinky pribudli ďalšie, tentokrát aj plastové varianty, ktoré sú ľahšie a pre ich nerozbitnosť vhodnejšie na dlhšie cesty.

Výhodou je, že ho dokážem použiť nespočetne veľa krát a v niektorých kaviarňach dokonca šetrí peniaze. Beriem ho ako investíciu, ktorá sa mi za tie roky neraz vrátila a pritom je to štýlový kúsok, ktorý dokážem zladiť napríklad k momentálnej nálade. Mám farebné, neutrálne, väčšie aj menšie a všetky využívam rovnako.

Dostupné veľkosti pohárikov Keep Cup na trhu.

Výhodu vidím aj vo veľkostiach, ktoré značka KeepCup ponúka. Ide o naozaj pestrú škálu, takže si prídu na svoje milovníci espressa aj cappuccina či latte. Ako som už spomínala, moja zbierka obsahuje menšie aj väčšie. So sebou si ich brávam podľa toho, na akú kávu budem mať v ten deň pravdepodobne chuť.

TIP: Napadla vám kompatibilita jednotlivých viečok a silikónových prstencov? Ja ich medzi sebou rada vymieňam a vytváram nové a nové farebné kombinácie.

Napriek tomu, že môj nastarší KeepCup má už niekoľko rokov, stále je vo výbornej kondícii a je stále ako nový. Keď však príde jeho čas, bude dobre recyklovateľný a nebudem s ním mať problém ako pri vyššie spomínaných naoko papierových pohárikoch.

Aký postoj máte vy k jednorázovým pohárikom na kávu? Skúšali ste napríklad aj bambusové verzie? O tých možno nabudúce.

Sledujte ma aj na Instagrame: @romiminarikova

Romi Mináriková

Možno sa ti bude páčiť aj:

1 komentár

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *