Séria kníh od populárnej americkej autorky Julie Caplin – Romantické úteky, ma asi nikdy neomrzí. Ak ma sledujete pravidelne, určite viete, že som sa v rámci blogu venovala všetkým knihám, ktoré zatiaľ vyšli v tejto sérii. Navštívili sme nádhernú hygge Kaviareň v Kodani, Pekáreň v Brooklyne, romantickú Cukráreň v Paríži, ale aj slnkom zaliatu Pláž v Chorvátsku. V dnešnom článku budeme opäť cestovať. Trochu sa schladíme a zavítame do odľahlej časti Islandu. Dnes je totiž na programe kniha Hotýlek na Islandu (kniha zatiaľ nevyšla v slovenskom jazyku).

Knihy z tejto série mi prirástli k srdcu pre ich jednoduchosť, pri ktorej dokážem dokonale zrelaxovať myseľ a pritom objaviť zákutia neznámych krajín. Patria k mojim najobľúbenejším oddychovým knihám na trhu. Je teda pochopiteľné, že hneď ako som zbadala, že kniha Hotýlek na Islandu je konečne dostupná aj v českom preklade, bez váhania som objednala. A opäť to nebol krok vedľa.

Oficiálna anotácia knihy:

„Lucy nič nechýba, má dobrú prácu v hoteli a priateľa. Lenže stačí jedna jediná nehoda a všetko sa zmení – dostane padáka a kopačky. Jej život je náhle v troskách, nedarí sa jej nájsť novú prácu, úspory dochádzajú a už čoskoro nezostane nič iné ako sa presťahovať späť k rodičom, a to za žiadnu cenu nechce. Takže keď jej personálna agentúra ponúkne miesto manažérky malého hotela Polárna žiara na Islande, okamžite prijme aj napriek tomu, že neznáša zimu.

Po príjazde sa nemôže zbaviť dojmu, že urobila chybu. Ako šéfka sa navyše uvedie úplným trapasom, takže pochybuje, či ju podriadení prijmú. Lenže potom akoby jej osud dal znamenie, že má zostať. V noci sa na nebi roztancuje polárna žiara a Lucy sa pri sledovaní toho fascinujúceho divadla rozhodne vyťažiť z tejto životnej príležitosti čo najviac. Využije všetkých svojich znalostí a skúseností a postará sa, aby sa z Polárnej žiary stal najúžasnejší romantický hotel na celom Islande!

Hotel má zlé hodnotenie a je poloprázdny, takže ju čaká poriadne tvrdá práca. Lucy robí, čo môže, ale má pocit, že sa jej niekto snaží škodiť. Sú k nej všetci kolegovia úprimní? Môže im dôverovať? Navyše ju začína znepokojovať barman Alex … Medzi ním a Lucy to síce iskrí, ale čoskoro sa ukáže, že Alex skrýva nejaké tajomstvo … „

kniha Hotýlek na Islandu

V prvom rade musím vyzdvihnúť ľahkosť s akou je kniha napísaná. Milujem všetky tie malé detaily, ktoré odkazujú na predchádzajúce knihy. Knihy sú tak jemne prepojené ale zároveň navonok vôbec nesúvisia. To je dôvod, prečo ich netreba nutne prečítať všetky. Jednotlivé dejové línie na seba nenadväzujú – ale aj pre ich nádherné obálky sa oplatí vyskladať si celú zbierku.

Autorka opäť kladie dôraz na detailné opisy prostredia a tradícií v krajine. Kniha nám predstavuje nádhernú krajinu, čaro polárnej žiary či pokoj, ktorý na Islande vládne. Prostredníctvom postáv zas spoznávame typické povahové črty obyvateľov Islandu, ktoré môžu v niektorých momentoch pôsobiť až prehnane. Doslova cestujeme, aj keď sa práve nachádzame stovky kilometrov od danej krajiny – rovnako ako to bolo v prípade predchádzajúcich kníh. Môže za to fakt, že autorka všetky miesta osobne navštívila a osoby, ktoré opisuje sú inšpirované príbehmi, ktoré jej boli opísané, alebo ich sama zažila.

kniha Hotýlek na Islandu

Samotný dej nás stále drží v napätí, ponúka množstvo zaujímavých zápletiek, nových kamarátstiev a ako to už u autorky býva zvykom, preskočí aj nejaká tá iskra. Avšak to, či bude mať táto láska šťastný koniec, si nechám pre seba. Hlavná hrdinka Lucy to však v novom prostredí nebude mať jednoduché. Predsa len, je zvyknutá na mesto a nie na opustený hotel v odľahlej časti Islandu, kde neplechu robia škriatkovia. A čo tak ešte filmový štáb, ktorý jej je stále za chrbtom? Nechcem prezrádzať ďalšie zápletky a preto vám len odporučím objaviť čaro polárnej žiary na vlastnej koži.

Na záver by som sa chcela poďakovať vydavateľstvu Grada, ktoré sa opäť postaralo o vyplnenie môjho voľného času a zaslali mi knihu Hotýlek na Islandu za účelom tejto recenzie.

Pokiaľ ma ešte nesledujete na Instagrame, budem rada, ak to napravíte: @romiminarikova

Možno sa ti bude páčiť aj:

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *