Ste majiteľom zariadenia, ktoré používate na podnikateľské účely? Veľmi často hodnotím kaviarne, no vďaka mojim voľnočasovým aktivitám sa občas dostanem do kontaktu aj s ubytovacími zariadeniami rôzneho charakteru. Nezvykla som sa k nim vyjadrovať, no po poslednej skúsenosti mám potrebu začať. Poďte si prečítať, ako som začala leto v prekrásnom prostredí súľovskej prírody, aká bola chata Súľovčanka, ako prebiehal pobyt a ako reagovať, keď zistíte, že ste ubytovali kritika.

Po úspešne ukončenom skúškovom období som sa rozhodla odmeniť víkendovým výletom do nádherného prostredia Súľovských vrchov. Od ubytovania nikdy neočakávam 5*, zvyčajne mi stačí čistá posteľ a voda. Bonusom takéhoto víkendu bolo ďalších 26 členov našej turistickej organizácie, s ktorými sa vždy dobre zabavíme a načerpáme nové sily do nasledujúcich dní.

Prvý dojem? Aká je chata Súľovčanka?

Na cestu sa vydávame v poobedňajších hodinách, nakoľko mnohí z nás mali ráno pracovné povinnosti. Po príchode na chatu strácam slová. Zdĺhavá cesta alebo únava však nie sú príčinou. Prekvapuje ma realita. Majitelia si dali na reklame poriadne záležať a grafická úprava reklamných fotografií udrie do očí každému už pri prvom pohľade na originál. Malý, nepodstatný detail. Pri rezervácii chaty nám boli prezentované dve kúpeľne, čo je pre 27 ľudí ako tak v poriadku. Na mieste sa však dozvedáme o prebiehajúcej rekonštrukcii, o ktorej nepadla ani zmienka. Funkčná len jedna sprcha. Tento problém už nie je taký zanedbateľný ako ten s fotografiami. Dokázali sme už všeličo, a preto to berieme ako výzvu (za ktorú sme si museli zaplatiť). Víkend však pokračuje, poďme si ho poriadne užiť.

Sprchovanie bez vody?

Ďalší deň, sobota, patril tradične turistike. Navštívili sme Súľovský hrad, cestou späť aj príjemný Penzión Na Kopečku, kde sme sa veľmi dobre najedli. O tom možno inokedy. Po príjemnom dni v prekrásnej prírode prišiel čas návratu na chatu. Po krátkej sprche som veľmi rýchlo zaspala. Prebudenie bolo zaujímavé, nakoľko som na pozemku chaty zbadala psa (bojové plemeno) a troch pre mňa cudzích mužov. Keď máte na chate deti, premôže vás strach. Po zistení, že ide o majiteľov, ktorí prišli opraviť studňu po páde kameňa som si ich prestala všímať a venovali sme sa svojim činnostiam. Pri oprave studne bol čas aj na rekonštrukciu kúpeľne a mnohé iné veci. To už začínalo byť prinajmenšom čudné. Nečakáte, že keď si prenajmete chatu, prenajmete si aj jej majiteľov. A čo bolo horšie, s vodou sme sa mohli rozlúčiť. Sprchu nestihli všetci a väčšina z tých, ktorí sa o to snažili, to nestihli úplne.

chata súľovčanka
Súľov

Nedeľa išla podľa plánov. Zraková pyramída, rýchly obed a naspäť na chatu odovzdať kľúče. Keďže som veľmi priama osoba, moja recenzia už svietila na internete a majiteľov (predpokladám) syn si ma dal zavolať. A vtedy to prišlo. Ako si myslíte, že sa má správať majiteľ zariadenia, ktoré (nedopatrením) prenajal blogerke so špecializáciou na recenzie?

  • milo, aby sa to všetko vyriešilo
  • nezvyšovať hlas (aspoň nie pri novinárke)
  • nepoužívať iróniu
  • netrieskať vecami o stôl
  • nenútiť danú osobu aby recenziu zmazala
  • NEURÁŽAŤ danú osobu
  • neodchádzať od debaty
  • nechať aj druhú stranu povedať svoj názor

Stretnutie s majiteľom

Som osoba, s ktorou sa dá dohodnúť. Pán majiteľ však nesplnil ani jeden z vyššie uvedených bodov, splnil presný opak. Počas diskusie na mňa doslova kričal, ak ma náhodou pustil k slovu, ihneď mi do toho skočil. Nakoniec sa postavil a odišiel. Keď sa po čase vrátil, začal ma urážať, tykať mi a chovať sa neprimerane svojmu veku. Niekoľko krát na mňa kričal, že som klamárka, píšem nezmysli a len si zvyšujem svoje ego. Ja som ho celý čas mlčky počúvala, sem-tam som sa snažila zobrať si slovo, ale neúspešne. Bohužiaľ, s takým človekom sa nedalo dohodnúť. Nakoniec som aj rada, že nás tam už viac nechce ubytovať a zakončil to nepeknou urážkou, ktorú sem nebudem písať, pretože by to mohlo mnohých pohoršiť.

Klamať potenciálnych zákazníkov je v kurze

Po príchode domov som zistila, že na Google, je pár ďalších negatívnych recenzií a tie, čo hovoria o chate v superlatívoch sú od majiteľov alebo ich známych. Je smutné, že aj takýto biznis existuje a najmä v tejto turistickej oblasti. Na žiadnom inom mieste som sa s takýmto prístupom nestretla a dúfam, že sa ani nestretnem. A vám to želám tiež.

Prostredie je to však pekné, to uznávam… 

Sledujte ma aj na Instagrame: @romiminarikova

Možno sa ti bude páčiť aj:

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *