Píšem a chcem naďalej písať v kaviarňach. Je to pre mňa istá forma inšpirácie. Pozorovať okolie, čerpať námety na články či sledovať, ako sa rozvíja slovenské gastro. Nie vždy ide všetko podľa predstáv. Už druhýkrát počas roka nám zatvorili kaviarne a mňa tak pripravili o „pracovňu“. V izbe tvoriť nedokážem, a tak som sa spontánne rozhodla pre vybudovanie (resp. dokončenie) nášho fotoateliéru, s kútikom na moje písanie. Dnes nás teda čaká taká menšia bytová inšpirácia, ktorá by mala stáť na začiatku každého takéhoto projektu.

bytová inšpirácia

Dnešná „bytová inšpirácia“ vznikla pri príležitosti súťaže, ktorú realizuje biano.sk – internetový vyhľadávač nábytku a dekorácií. Síce priestor ateliéru bude potrebovať aj stavebné úpravy, verím, že nábytok a dekorácie si v ňom tiež čoskoro nájdu svoje miesto a ja tak získam svoj vysnívaný kútik na písanie článkov pri takýchto výnimočných situáciách mimo kaviarní.

Pred časom mi učarovalo niečo, čo by sa možno dalo nazvať ako industriálny štýl. Aj to je dôvod, prečo som sa rozhodla v priestore priznať tehly. Páči sa mi atmosféra, ktorá vďaka nim v priestore vznikla. Sú tam vkladané pomerne nedávno, pôvodne v miestnosti v tejto forme neboli. Nevadia mi ani miesta, kde je vidieť malta. Neplánujeme ich ďalej upravovať, takže nesiahnem ani po bielej farbe či iných úpravách. Možno ste si na sociálnych sieťach všimli, že ich aj v súčasnosti rada využívam ako pozadie pre rôzne fotografie.

bytová inšpirácia

Základom je pohodlnosť. Už niekoľko rokov snívam o peknom veľkom kresle. Aj keď som si myslela, že tzv. ušiaky sú najkrajšie farebné (a raz si do obývačky zadovážim krásne žlté), napokon ma zaujala neutrálna, šedá verzia s čiernymi nožičkami. Dá sa s ním v konečnom dôsledku viac experimentovať a doplniť ho napr. farebnou dekou podľa nálady.

Druhým výrazným prvkom, ktorý mi učaroval, je mohutný konferenčný stolík s doskou z mangového dreva. Najväčším plusom je, že tento typ majú v rôznych priemeroch, takže ho viem prípadne dokúpiť aj do inej časti ateliéru.

bytová inšpirácia

Trend voľne stojacich lámp som aplikovala aj v prípade mojej izby, takže som sa rozhodla jednu zakomponovať aj do tohto kútika. Keď som zbadala lampu od značky WOOOD s výrazným polohovateľným tienidlom, bolo rozhodnuté. Zlatý detail v kombinácii s čiernou pôsobí podľa mňa luxusne a pekne sa dopĺňa s ostatnými čiernymi kúskami. A ak by som do budúcna potrebovala doplniť svetlá, majú aj iné varianty.

Trochu netradičným doplnkom, ktorý som sa rozhodla do tejto inšpirácie zakomponovať je dekoratívny rebrík. Mierne zahalil stenu a vytvoril sa priestor na prípadné zavesenie doplnkov. Na ukážku napr. klobúk ako môj obľúbený fashion doplnok v týchto jesenných dňoch či populárna sveteľná reťaz.

(1 // 2 // 3)

Keďže som na začiatku spomínala industriálny štýl, rada by som do priestoru zakomponovala aj trend betónových kvetináčov. Do tohto kútika sa mi zmestila len ukážka v podobe umelej levandule, ale určite do ateliéru zakomponujem aj živé kvety. Avšak, netreba to preháňať, nemyslím si, že v tomto pomerne tmavom priestore, niečo prežije.

Ako poslednú inšpiráciu spomeniem nádherné šálky, ktoré bonami.sk ponúka, a ktoré mne, ako dievčaťu z kaviarne na stolíku nikdy nesmú chýbať. Jednou z nich je aj táto čierna kameninová šálka, ktorú som si rovno aj objednala. Alebo máte radšej farby?

Pevne verím, že článok nebol len rozprávanie o mojich plánoch, ale aj nejaká tá bytová inšpirácia pre vás, mojich čitateľov, ktorí práve zariaďujete, prerábate alebo to len plánujete. S blížiacimi sa Vianocami viete možno nejakými doplnkami potešiť aj svojich najbližších (ale tu veľmi rozumne, len ak viete, že daná vec sa 100 % zhoduje s ich vkusom). Mám tu niekoho, komu som sa trafila do vkusu? Plánujete nejakú rekonštrukciu či zmenu doplnkov vo vašich domácnostiach?

Pokiaľ ma ešte nesledujete na Instagrame, budem rada, ak to napravíte: @romiminarikova

Možno sa ti bude páčiť aj:

3 komentáre

  1. Tyjo, to je moc hezký a ani nevíš, jak ti to závidím! 😀 Nemůžu se dočkat stěhování a hlavně mojí vysnívané pracovny:) Krásná inspirace, věřím, že až to dokončíš, bude to vypadat skvěle:)

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *