Spojenie príjemného s užitočným, káva, mačky… Správne. Nachádzame sa v bratislavskej kaviarni, ktorá pomohla niekoľkým mačkám v núdzi. Mačkafé sa stalo ich domovom. Ľudia, ktorí majú na svedomí tento projekt im aktívne pomáhajú a zároveň vytvárajú príjemné prostredie pre kávových nadšencov.

mackafe bratislava

Prvý dojem

O tejto kaviarni som počula už dávnejšie, ale dnu ma doviedla až náhoda. Prechádzka po mrazivej Bratislave ma zaviedla do uličky, na ktorej kaviareň sídli. Bez premýšľania som si tam dala rannú kávičku. Atmosféra kaviarne dýcha pokojom a sama nabáda na chvíľu oddychu. Priznávam sa, vždy som bola väčší milovník psov ako mačiek, ale okamžite si ma získali. Prišli za nami skôr ako sme stihli uchmatnúť nápojový lístok. Výber sme preto trošku odložili a radšej sme sa zoznamovali s voľne pustenými mačkami.

Nápoj vs. minulosť? 

mackafe bratislava

Nápojový lístok v sebe ukrýva minulosť každej jednej obyvateľky kaviarne so stručným popisom ich obľúbených činností. Je milé zisťovať, ktorá má rada škrabkanie a ktorá zasa nie. Dozviete sa naozaj mnoho. Rovnako veľa vecí je aj v ponuke. U mňa to nakoniec vyhralo cappuccino, pretože svoju poriadnu rannú kávu som už mala za sebou. Cappuccino bolo priemerné (nečakajte úplné kávové nebo, ale nebolo to ani zlé a pokojne si tam kávu objednám aj nabudúce). Kamarát sa na ovocný čaj taktiež nesťažoval.

mačkafé

Kaviareň Mačkafé má v ponuke aj rôzne zákusky, ale pri nich si treba dávať naozaj pozor na mačky. Upozorňujú na to aj nápisy  Inak s nimi nie je žiaden problém, väčšinu času sa nechajú hladkať a pokojne spia, hoci aj na vašich kolenách.

Pomoc mačkám

mackafe

Ako som už spomínala, projekt sa snaží aktívne pomáhať mačkám v núdzi (sú zachránené z ulice alebo adoptované z dočasných domovov). Vyplýva to z činnosti občianskeho združenia Mačacia labka, ktoré môžete podporiť kúpou rôznych predmetov ako sú tričká, tašky,… priamo v kaviarni.

Koncept kaviarne Mačkafé ma zaujal. Káva, ktorá pomáha. To môže byť a určite sa zastavíme pohrať so štvornohými zlatíčkami aj nabudúce. O ďalších kaviarňach si môžete prečítať v rubrike „Objavujem„.

Sledujte ma aj na Instagrame: @romiminarikova

Možno sa ti bude páčiť aj:

1 komentár

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *