Darmo by ste na Slovensku hľadali mesto bohatšie na kaviarne ako je Bratislava. Pri každej návšteve nášho hlavného mesta sa snažíme navštíviť iný podnik a tentokrát padol výber na Rannô ptáča – kaviareň z dielne obľúbeného konceptu Štúr Café. Ide o útulnú kaviareň, ktorú som si pred pár rokmi obľúbila pre skvelú lokalitu. Nachádza sa totiž v blízkosti Hl. stanice. Ako vnímam túto kaviareň v súčasnosti?

Zaujímavý koncept

Rannô ptáča považujem za kaviareň, ktorá sa v dobe rozmachu kaviarní dokázala výrazne odlíšiť od iných konceptov a priniesla zaujímavú (možno vtipnú) myšlienku. Všadeprítomné odkazy na Štúra (menu, steny…) vtiahnu Slovákov do histórie. Avšak, len Slovákov. Turisti musia byť z neznámeho jazyka poriadne zmätení.

kaviaren ranno ptaca

Slabé služby?

Na druhú stranu musím povedať, že Rannô ptáča nie je kaviareň, ktorej návštevu si rýchlo zopakujem. Okrem výbornej myšlienky sa v kaviarni nezachovalo nič z toho, čím sa mi vpísala do pamäte. Personálu chýba akási chuť do práce, vďaka čomu na objednaný ľadový čaj čakáme doteraz. Káva nenadchne, ale ani neurazí. Chceli sme pre vás otestovať aj toľko ospevované raňajkové menu, ale k objednávke sme sa práve pre spomínanú neochotu personálu ani nedostali.

Miesto je to však príjemné, pri čakaní na vlak to môže byť fajn nápad. Samozrejme len ak máte náladu svoju objednávku personálu často pripomínať.

Túto kaviareň považujem za neprebudenú, alebo skôr pripravenú na spánok. Dúfam, že sa situácia čoskoro zmení, pretože tomuto konceptu naozaj fandím. Máte s týmto podnikom nejaké skúsenosti? Pokojne sa o ne podeľte v komentároch.

V prípade záujmu o podobné články skúste navštíviť rubriku objavujem.

dievca z kaviarne

Možno sa ti bude páčiť aj:

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *