Nikdy som nepatrila k milovníkom kávy, nikdy som sa ňou nezaoberala. Strop môjho „zaujímania sa“ o tento nápoj nastal počas učenia na maturity, kedy som ho pila na litre. A tam to skončilo. Ľudia by však mali počas života stále skúmať nové veci, vzdelávať sa a to platí aj pre mňa. Keďže som sa istú dobu pohybovala v prítomnosti ľudí, ktorí si potrpia na dobrú kávu, začalo ma to ovplyvňovať. Taktiež som okúsila chuť kvality. Moja zvedavosť viedla k hľadaniu informácií ohľadom tejto pochutiny a hlavne faktov, prečo je dobré spraviť káve miesto v našom živote.

Káva slúži ako prevencia proti infarktu, nakoľko obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré chránia naše srdce. Ďalším civilizačným ochorením, ktorému môžeme vďaka tomuto nápoju predchádzať je cukrovka. Taktiež zato môžu antioxidanty, ktoré pomáhajú bunkám v boji s inzulínom a regulujú hladinu cukru v krvi. V súčasnosti dosť častou príčinou úmrtia je cirhóza pečene. Káva celkovo podporuje činnosť pečene a bráni ju pred rôznymi ochoreniami. Preto nie je na škodu vymeniť alkohol za kávičku. Bolesť hlavy a migréna nemajú pri kvalitnej káve šancu a taktiež podporuje výkonnosť mozgu. Tým zabraňuje predčasnej demencii, Alzhaimerovej či Parkinsonovej chorobe.

Okrem prevencie pred spomínanými ochoreniami nás káva robí šťastnými (znižuje riziko upadnutia do depresie), je skvelá na odreagovanie, dôvodom na stretnutie s kamarátmi a ani výrazná chuť a vôňa vás nenechá chladnými. Prajem vám teda príjemné kávičkovanie a hlavne si pamätajte: Všetkého veľa škodí!

Pijete kávu aj vy?

Sledujte ma aj na Instagrame: @romiminarikova

Možno sa ti bude páčiť aj:

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *