Často zdieľam obľúbené kozmetické výrobky, ale len zriedka hovorím o svojich obľúbených štetcoch na make-up. Vystriedala som ich pomerne veľa, no ak som sa z testovania toľkých kozmetických nástrojov niečo naučila, je to určite fakt, že investovať do štetcov sa oplatí – ušetríte tým na všetkom ostatnom okolo make-upu.

gabriella salvete štetce

Zároveň platí, že kvalitné štetce nemusia byť neuveriteľne drahé. Existuje niekoľko značiek, ktoré majú výborné štetce za naozaj dobrú cenu. Do tejto kategórie patrí aj nová rada Tools od kozmetickej značky Gabriella Salvete, ktorú som mala možnosť vďaka dlhodobej spolupráci s elnino.sk vyskúšať. Predstavili v nej niekoľko užitočných výrobkov – od štetcov cez kozmetické taštičky až po praktické gumičky do vlasov.

Cenovo dostupné štetce na make-up

Ak sa obzeráte po štetcoch do svojej kozmetickej zbierky, prípadne sa snažíte svoju zbierku rozšíriť, nemali by vám štetce od Gabriella Salvete uniknúť. Sú cenovo dostupné a ponúkajú množstvo základných a zároveň praktických kúskov, ktoré vám pomôžu s celkovou vizážou – od štetcov na make-up až po štetec na pery.

gabriella salvete tools

Štetce už na prvý pohľad zaujmú balením a luxusným dizajnom. Každý jeden štetec je precízne zabalený v puzdre, ktoré sa dá následne využiť napr. pri cestovaní a zároveň sú ochránené aj samotné štetinky – hodnotím to ako veľké plus, pretože nie je nič horšie ako kúpa poškodeného štetca.

gabriella salvete štetce

Štetce na make-up od Gabriella Salvete už po vybalení zaujmú kvalitným spracovaním – sú príjemne mäkké a robustné. Štetinky sú precízne zastrihnuté, nevypadávajú a celková práca s nimi je veľmi príjemná. Naberiete s nimi presne toľko produktu, koľko uznáte za vhodné. Výsledný efekt sa dá s prehľadom porovnávať s drahšími konkurenčnými štetcami.

gabriella salvete štetce

Hubky na make-up

Veľmi populárnym spôsobom nanášania make-upu sa v posledných rokoch stali hubky, ktoré sa objavili v portfóliu rôznych značiek. Výnimkou nie je ani spomínaná značka Gabriella Salvete, ktorá predstavila rovno niekoľko zaujímavých setov. Ja som pre vás otestovala set troch hubiek na make-up a musím povedať, že to nie sú moje posledné – pamätajte na to, že ich treba pravidelne dezinfikovať a meniť, pretože sa nedajú dlhodobo udržiavať tak kvalitne, ako štetce.

gabriella salvete štetce

Dlhodobé používanie hubiek na make-up ma naučilo, že ich kvalita závisí rovno od viacerých faktorov. Jedným z nich je objem hubky po kontakte s vodou. Všeobecne platí, že čím väčší objem hubka nadobudne, tým lepšie sa s ňou pracuje. V tomto prípade sa nedejú zázraky, ale hubky sú samé o sebe menšie a paradoxne sa s nimi pracuje veľmi príjemne. Využitie si nenájdu pri nanášaní make-upu, ale napr. na nanášanie korektoru v menej dostupných miestach (okolie očí, nosu…) sú skvelé. Rovnako tak som ich vyskúšala na krémové produkty na konktúrovanie. Druhým dôležitým faktorom pri kvalite hubky je to, koľko produktu hubka pohltí a koľko z neho sa dostane reálne na pleť. V tomto prípade som mala aj lepšie hubky, ale pri tejto cenovej kategórii to hodnotím pozitívne.

gabriella salvete hubky

Ďalší pomocníci

Ako sme si už v úvode článku povedali, značka Gabriella Salvete predstavila v rade Tools aj rôzne iné doplnky. Náročnejší si tam nájdu pinzety, sety na manikúru, zrkadielka, cestovné sady štetcov alebo produkty na ich precízne umývanie. Ja som v rámci spolupráce vyskúšala ešte roztomilú malú kozmetickú taštičku. Jej kompaktné rozmery spôsobili, že sa stala každodennou súčasťou mojej kabelky. Ako bonus je v tomto prípade jej luxusný zlatý vzhľad.

Posledným produktom z rady Tools, ktorý som vyskúšala, sú populárne špirálové gumičky do vlasov. Určite mi dáte za pravdu, že zrovna toto je produkt, ktorý sa u žiadnej z nás „nestratí“ – iba žeby áno. Veď si rozumieme. Gumičkám nemám čo vytknúť, príjemne sa nosia, netrhajú vlasy, takže svoj účel plnia na výbornú.

gabriella salvete tools

Na záver už asi len dodám, že sa nemôžem dočkať, keď si túto zbierku ešte rozšírim. A čo vy? Aké sú vaše obľúbené štetce na make-up vo vašej zbierke? Dajte mi vedieť v komentároch!

Pokiaľ ma ešte nesledujete na Instagrame, budem rada, ak to napravíte: @romiminarikova.

Možno sa ti bude páčiť aj:

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *