Vlastný priestor pre kávu je snáď snom každého kávového nadšenca. Snívam o takom do budúcna, keď budem bývať vo vlastnom. Bude v kuchyni, na stene budú tematické obrázky, poličky s kávou a … To je teraz nepodstatné. Ocitla som sa v starom, zanedbanom byte, ktorý dostal prívlastok študentský. Jeho dekorovanie bolo niečo ako nočná mora, ale napokon sme to zvládli. Spríjemniť si totiž môžeme aj študentské chvíle a to bez veľkého rozpočtu, ktorý (povedzme si úprimne) študenti nie vždy majú. Poďte si prečítať moje tipy, ako vybudovať útulný kútik pre kávomila v študentských podmienkach, resp. ako si zútulniť celé študentské bývanie bez zbytočného vyhadzovania peniažkov, ktoré sa počas štúdia dajú investovať aj inak.

Dobrá káva sa hodí vždy. Moji pravidelný čitatelia o tom už určite vedia. V našej mini kuchynke sa priestor hľadal ťažko a tak som si ho vytvorila priamo v izbe. Inšpiráciu som získala na Pintereste a poctivo som všetko ukladala na nástenku HOUSE INSPIRATION, ktorá je stále dostupná. Avšak celkový vzhľad som docielila len vďaka Favi.sk. Tento vyhľadávač nábytku mi ako študentke vyhovoval najmä vďaka filtrom – rýchlo som sa dostala k najlacnejším kúskom. Určila som si rozpočet a smelo som sa pustila do nakupovania. Dopredu upozorňujem, že naša spálňa je zariadená veľmi jednoducho. Nevnímam to ako bývanie v ktorom zostaneme dlhodobo, ale ako prechodné miesto. Preto dúfam, že inšpirujem najmä študentov, ktorí si chcú dočasne zútulniť študentské bývanie a poradím im, ako vyhľadať a nakúpiť štýlový nábytok v rozumnej cene.

Vyššie spomínaný retro nádych našej spálne podporujú parkety, ktoré sú naozaj zaujímavým prvkom celého bývania. Avšak, držali nás poriadne nakrátko. Nehodilo sa k nim všetko, ale stará stolička, ktorá si nás v byte ako jediná počkala, udala celý smer, ktorým sme sa vydali. S jej kúpou vám nepomôžem, no ak túžite po podobnej, poobzerajte sa napríklad v bazároch – to je ďalší tip pre študentov, ktorí si chcú zaobstarať kúsky, ktoré niekto posúva ďalej. Dajú sa tak zohnať naozaj originálne kúsky, ale často aj nové, nevyužité.

Prvým kúskom nájdeným vďaka Favi.sk je konferenčný stolík. V ponuke bol v rôznych farebných kombináciách, no mne najviac učarovala nestarnúca klasika v podobe čiernej s bielou. Ukladací priestor bude neskôr patriť dekám a umocní atmosféru zimy. Konštrukcia je pevná a biela doska výborne poslúži aj na prípadné fotenie vecí na Instagram. Na ňom si svoje miesto našiel kávovar, ktorý sa stal ústredným prvkom tohto kávového kútika. O ňom možno inokedy.

kútik pre kávomila

Ak ste už čítali nejaké články zo série BÝVANIE (edit: pri technických problémoch webu sa väčšina článkov nezachovala), viete už o čiernej nástenke, ktorá je tiež výrazným prvkom našej spálne. Zdobia ju rôzne nápisy, citáty či fotky zo študentských akcií. No a to najlepšie na nej je, že je podomácky vyrobená zo starej kari rohože – takže ďalšie ušetrené peniažky. A doma si viete vyrobiť naozaj všeličo, stačí len trochu kreatívneho myslenia a fantázie.

kútik pre kávomila

Doma si viete vyrobiť aj rôzne poličky. Nás práve čaká výroba tejto, na ktorej bude mať svoje miesto káva, šálky či rôzne kávové príslušenstvo:

kútik pre kávomila

Mojim najobľúbenejším kúskom v spálni sa stal koberec (na fotke vyššie), ktorý bol taktiež kúskom vyhľadaným cez favi.sk. Mám pocit, že perfektne dopĺňa priestor. Keď pijem kávu alebo čítam, nachádza sa tesne pri stolíku. No ak sa potrebujem namaľovať, posúvam ho na opačnú stranu izby k zrkadlu. Je veľmi príjemný, mäkký a svojou veľkosťou veľmi praktický aj pri vyprašovaní. Obľúbili si ho aj návštevy, ktoré často volia namiesto sedenia na stoličkách sedenie práve na tomto koberci.

Poslednou vecou, ktorú odporučím a ktorá krásne doplní bývanie je zeleň. Pre študentov (alebo teda aspoň pre mňa počas skúškových období) sa mi viac overili ich umelé náhrady. Prostredníctvom spomínaného vyhľadávača nábytku viete vyhľadať aj tie. A spolu s nimi doplnky od výmyslu sveta. V konečnom dôsledku to môže vyzerať aj nejako takto:

kútik pre kávomila

Ako vyzerá vaše študentské bývanie? Zariaďovali ste si ho sami alebo ste mali to šťastie, že bolo zariadené?

Ešte raz by som sa chcela poďakovať favi.sk za spoluprácu a pomoc pri zariaďovaní nášho bývania.

Pokiaľ ma ešte nesledujete na Instagrame, budem rada, ak to napravíte: @romiminarikova

Možno sa ti bude páčiť aj:

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *