„Prečítam niekoľko kníh, spravím si množstvo online kurzov, pravidelne budem prispievať na blog a po skončení si ihneď zájdem na espresso.“ Čo iné by som predsa robila v čase, kedy zatvorili moje obľúbené kaviarne a ja som sa chtiac-nechtiac ocitla medzi štyrmi (bielymi) stenami. Boli to odvážne plány, veď voľného času budem mať toľko, že by sa s ním dalo obchodovať, nie? Myslím, že som nebola jediná s rovnakými plánmi. Čo sa však v mojom živote zmenilo v momente, kedy mi nariadenia vlády zatvorili obľúbené kaviarne?

Filter môj každodenný

dievca z kaviarne

Poďme postupne. Chýbala mi káva? Kofeín? Popravde nie. Hneď po začiatku karantény som sa „aklimatizovala“ na alternatívne prípravy kávy a žila som takpovediac tri mesiace na filtri. Nechcem povedať, že by som ani na chvíľu nepomyslela na espresso či moje milované cappuccino (doteraz myslím na tú lahodnú chuť mandlového mlieka, ktoré si už o pár dní opäť vychutnám), ale dalo sa to vydržať. Nemala som na výber, keďže chcem kúpu kávovaru do domácnosti odkladať čo možno najdlhšie.

bonprix outfit

Jedna z vecí, za ktorú som ale karanténe vďačná je to, že ma naučila vychutnávať si kávu všade – v izbe, v kuchyni, na balkóne a neskôr najmä v prírode a odľahlých miestach. Na mojich dlhých osamelých prechádzkach.

Zbohom tvorivosť

Najväčším problémom, ktorý sa vo veľkej miere prejavuje aj pri písaní týchto riadkov, sa nakoniec nestala káva ako taká, ale nedostatočný kontakt s ľuďmi. Pre extroverta naozaj terapia šokom. Môj „home office“ nikdy nezvykol prebiehať doma, ale v priestoroch kaviarní, ako som už niekoľkokrát na blogu prezentovala. Uvedomila som si, že ma pri písaní inšpiruje ruch, ktorý sa okolo mňa odohráva. A to bol zrazu problém. Sedela som sama, v izbe s bielymi stenami, bez štipky kreatívneho myslenia, podnetov a s predsavzatím, že budem písať. Veľa. Každý neúspešný pokus (a že ich bolo) znamenal jeden klinec do rakvy mojej tvorivosti. Stihla som napísať len jeden článok predtým, ako som sa musela úplne odmlčať a na blog chvíľu nemyslieť. Inak by som si asi zopakovala scenár s vyhorením. Bolo to ale náročné, keďže všetko čo v živote robím úzko súvisí práve s kreativitou. Dala som si teda nútenú dovolenku a teraz môžem konštatovať, že to pomohlo. Popravde, ani nerozumiem, akým zázrakom tu teraz sedím a píšem, ale baví ma to. Patrí to ku mne a už sa nemôžem dočkať ďalších článkov – avšak tých, ktoré vzniknú v kaviarni.

bonprix outfit

Biznis outfit z fotiek?

bonprix outfit
Top: Bonprix.sk // Nohavice: Bonprix.sk // Topánky: naj.sk // Kabelka: ???

Okrem spomínanej zmeny prostredia sa zmenilo niečo aj v mojej skrini. Neviem s určitosťou povedať, či za to mohol akútny nedostatok oblečenia v skrini u rodičov (keďže som sa pár mesiacov neukázala na byte v Trnave) alebo akútna potreba zažiť nejakú strelenú zmenu. Milované džínsy som po niekoľkých rokoch vymenila za „biznis“ kúsky, s čím mi pomohol najmä bonprix.sk, s ktorým mám dlhodobú spoluprácu. Môj nový obľúbený biznis outfit tvoria najmä výrazné, tehlové 7/8 nohavice, ktoré som si zamilovala pre ich nádherný detail prešívania čiernou niťou. Je to sám o sebe neprehliadnuteľný kúsok, preto ich rada dopĺňam len jednoduchými farbami – na fotke práve s topom s detailom z čipky, taktiež z Bonprixu. Mokasíny sa stali základom môjho šatníku, pretože sú pohodlné na vzdialenejšie presuny po meste. Malá kabelka na doklady (alebo rúško), káva do ruky do môjho KeepCupu a môže sa vyraziť – už aj medzi ľudí, čerpať novú inšpiráciu na články.

Je niečo, čo prekazilo karanténne plány vám? A ako hodnotíte tento biznis outfit z Bonprixu? Preferujete viac ležérny alebo biznis štýl?

Pokiaľ ma ešte nesledujete na Instagrame, budem rada, ak to napravíte: @romiminarikova

Možno sa ti bude páčiť aj:

1 komentár

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *