Tak ako každý rok, aj tento sme sa zavítali okúpať do Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi. Uvedomila som si, že som aj po prvotných sľuboch minulý rok nestihla „podať hlásenie“ o mojich pocitoch z tohto termálneho kúpaliska. Rozhodla som sa vám to vynahradiť teraz, po pandémii. Priznávam, bola to návšteva s obrovským rešpektom, no boli sme zvedaví, aké opatrenia a novinky si pre nás toto termálne kúpalisko prichystalo. Na internete sme sa o žiadnych krokoch, ktoré by viedli k ochrane návštevníkov, nedočítali. Vydali sme sa ich preto preskúmať na vlastnej koži. Čakali na nás vôbec nejaké?

recenzia thermal corvinus

Termálne kúpalisko Veľký Meder

Ak ste o Thermal Corvinus Veľký Meder ešte nepočuli, je to slovenské termálne kúpalisko/aquapark na juhu Slovenska, medzi Dunajskou Stredou a Komárnom, približne 66 km od Bratislavy. Termálna voda dosahuje v bazénoch teplotu od 26°C do 38°C a má blahodarné účinky na chrbticu, pohybové ústrojenstvo, svalstvo a pôsobí regeneračne na ľudský organizmus. Thermal Corvinus je sprístupnený celoročne a ponúka rôzne druhy relaxu – od horúcich bazénov určených na odpočinok cez rôzne druhy sáun, masáží až po niekoľko tobogánov a iných atrakcií nielen pre deti. Nie je to žiadna exotika, ale na dovolenku na Slovensku v týchto časoch plne postačuje.

Pre všetky generácie

Pamätám si ešte na obdobie, kedy bolo v areáli tohto termálneho kúpaliska len zopár bazénov a dva staré, oku a ani chrbtici nelahodiace tobogány. Teší ma, že sa každoročne dajú pozorovať zmeny, ktoré tomuto miestu pridávajú na atraktivite. V súčasnosti si tam prídu na svoje všetky generácie. Tí starší si oddýchnu v kľudových bazénoch, mladší sa vybláznia na tobogánoch, v divokej rieke či v umelých vlnách. Nezabudli ani na najmenších a pripravili im hneď niekoľko bazénov, kde sa vyhrajú do sýtosti.

velky meder

Všade samé jedlo

Areál ponúka niekoľko stánkov s jedlom, kde sa dá platiť hotovosťou, ale aj moderne, náramkom s čipom. Považujem to za veľmi praktickú vec. Výber jedla je pestrý, od kvalitného denného menu za priaznivú cenu (aj keď je vhodné kontrolovať pokladničné bločky, často sa snažia zarobiť viac) až po langoše, zmrzlinu či cukrovú vatu. Odporúčam navštíviť reštauráciu Koliba, kde si každý rok pochutnám na kvalitne spracovaných rybách. Novinkou v areáli sú aj populárne „bubble wafle“, ktoré sa oplatí vyskúšať. Čo určite neodporúčam na tomto kúpalisku vyhľadávať sú bryndzové halušky.

Kávu si radšej odpustite

Rovnako ako s jedlom je to aj s nápojmi. Nájdete tam všetko od výmyslu sveta, avšak kávu by som si počas výletu do Thermal Corvinus radšej odpustila. Každý rok tomu dáme šancu, ale ešte sme nenašli nič, čo by sa dalo považovať za zlatú strednú cestu.

Nebezpečné tobogány?

tobogány veľký meder

Nebudem stále len chváliť. Thermal Corvinus má aj niekoľko zásadných problémov a jedným z nich je podcenená bezpečnosť vonkajších tobogánov, resp. nedostatočné obmedzenia – konkrétne na tzv. U-rampe. Nafukovacie kolesá a váha nad 100 kg nie sú zakázané, ale v realite veľmi nebezpečné. Vyletieť z tobogánu do odložených nafukovacích kolies nevyzerá až tak nebezpečne, avšak pri množstve ľudí, ktoré chodia na tieto vonkajšie tobagány sa môže veľmi jednoducho stať, že nafukovacích kolies bude na mieste menej – a vyletieť priamo na železné stĺpy nemusí skončiť len odretým telom a návštevou zdravotnej služby. Ani po dvoch rokoch s úrazmi kúpalisko neprinieslo adekvátne opatrenia. Takže opatrne.

Thermal Corvinus a opatrenia po pandémii?

recenzia thermal corvinus

Ako som už spomínala v úvode, na internete sme bližšie informácie o opatreniach súvisiacich s Covid-19 nenašli, jedine informácie o občasnej sanitácii bazénov. Ako to teda vyzerá priamo na mieste?

Na dverách sú tradične nalepené upozornenia na zákaz vstupu bez rúška a povinnú dezinfekciu. Ak vstúpite bez rúška, neupozornia vás a bez dezinfekcie taktiež „prekĺznete“ dovnútra – nie je to môj prípad, skôr som to odpozorovala na okolí. No. A to je vlastne všetko, čo musíte v areáli dodržať. Rúško netreba nikde inde ako pri vstupe a dokonca ani pri odchode z kúpaliska. Utvorte si teda názor sami. Nechcem to odsudzovať ale ani obhajovať. Návštevu takýchto miest hodnotím asi len ako nie veľmi zodpovednú, nakoľko sa tam naraz stretáva obrovské množstvo ľudí.

Napriek všetkému si výlety do Veľkého Medera každoročne užijeme. Inak tomu nebolo ani tento rok a nezastavilo nás ani nepriaznivé a poriadne chladné počasie. V takýchto prípadoch sa dajú využiť kryté bazény, prípadne teplé bazény pod holým nebom. Pripravila som si pre vás aj krátky zostrih z tohto celodenného výletu:

Ak by vás zaujímalo viac článkov zo Slovenska, navštívte rubriku Slovensko.

Pokiaľ ma ešte nesledujete na Instagrame, budem rada, ak to napravíte: @romiminarikova

Možno sa ti bude páčiť aj:

1 komentár

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *