Pred štyrmi rokmi, keď som prvýkrát prišla do Trnavy, cítila som sa osamelá a stratená. Teraz je Trnava môj druhý domov a cítim sa v nej naozaj dobre. S mojou veľmi dobrou kamarátkou Tinkou, sme sa kedysi dohodli, že spíšeme zaujímavé miesta, ktoré sa v Trnave oplatí navštíviť. Myslím, že vtedy zato mohla práve prvá návšteva kaviarne black., ktorá je však v Trnave minulosťou. Existuje množstvo iných zaujímavých zákutí, ktoré sa oplatí navštíviť a jedným z nich je aj čajovňa v Trnave – U Havrana, ktorú si predstavíme dnes.

ČAJOVŇA U HAVRANA 

Vstupujeme do čajovne ukrytej v podzemí kúsok od Trojičného námestia. Stalo sa to už tradíciou a utorkové večery patria práve tomuto podniku. Príjemnú atmosféru a vôňu vodných fajok cítime hneď vo dverách. Už pri vstupe nás víta milý majiteľ. Je vidieť, že svojich zákazníkov si veľmi dobre pamätá. Je dôležité vybrať si ten správny čas na návštevu. Môže sa stať, že sa nebudete mať kam usadiť. Priestory sú malé, no to umocňuje priateľskú atmosféru.

Objednávka je tiež pomerne rovnaká ako vždy. Ja, milovníčka kávy, si objednávam poctivý filter (v ponuke len alternatívne metódy prípravy kávy). Výber nechávam vždy na náhodu, často skúšam novinky alebo sa nechávam prekvapiť obsluhou. Ponuku majú vždy zaujímavú, no jedine od značky Goriffee. Káva ma U Havrana nikdy nesklamala. Ďalší dvaja členovia partie si dávajú čajík, ktorý poriadne prekonzultujú s majiteľom čajovne. Vodná fajka nesmie pri našom stole chýbať. Vyskúšali sme už väčšinu produktov, ktoré čajovňa ponúka a ani jeden neľutujeme. Nezabudnuteľné boli remeselné pivká s medovinou.

čajovňa v trnave

Na celom podniku ma najviac baví tá atmosféra. Tichá hudba, dym z vodných fajok, vôňa čaju/kávy… Miesto, ktoré je ako stvorené na relax, na dlhé konverzácie s blízkymi, písanie a hlavne načerpanie nových síl po náročnom dni. Spontánnosť nás priviedla až k šachu, ale väčšinou skúmam poličky plné kníh. Veľmi často sa rozprávame aj s majiteľom podniku. Je to veľmi spontánny, ústretový chalan, ktorý sa rád podelí o názor, ale naopak rád si názor aj vypočuje.

čajovňa v Trnave

Veľmi rada objavujem takéto zaujímavé miesta a ešte radšej sa o to podelím aj s vami. Čajovňu U Havrana mám naozaj veľmi rada, spoznala som vďaka nej mnoho príjemných ľudí. Toto miesto (podľa mňa) utužuje vzťahy s blízkymi a vznikajú vďaka nej super projekty. O tom možno nabudúce.

Sledujte ma aj na Instagrame: @romiminarikova

Možno sa ti bude páčiť aj:

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *