Máme za sebou niekoľko ďalších turbulentných mesiacov od prvých zápiskov z karantény. Možno sme si pred druhou vlnou naivne mysleli, že sme na ňu pripravení, nakoniec nás ale opäť prekvapila. Pridali sa totiž iné, nie moc optimistické faktory – jesenné pochmúrne počasie, prechod na zimný čas, kratšie dni a v neposlednom rade (ďalšia rana pre Dievča z kaviarne) opätovné zatvorenie kaviarní… Opäť zažívame to obdobie, ktoré nás skúša, ale najmä nás mení – povedzme, že k lepšiemu. Aspoň ja sa cítim zmenená, ale aj nesmierne unavená.

Okrem toho, že som sa naučila vážiť si každú maličkosť, čas strávený offline, som vďačná aj za obyčajnú prechádzku, stretnutie s najbližšími či chutné espresso. Nebudem vám klamať. Kvôli rúšku som prestala používať make-up a ani v skrini sa nezdržiavam dlhšie ako je potrebné na „vylovenie“ trička a pohodlných legín. Ak sa však namaľujem a nad outfitom trochu popremýšľam, považujem to za sviatok. Ak si k tomu vyjdeme aj na spomínanú kávičku, mám postarané o predčasné Vianoce.

BONPRIX : Blúzka // Koženkové šortky // Čierne pančuchy

Takéto sviatky mi tentokrát zabezpečila aj dlhodobá spolupráca s e-shopom Bonprix. Okrem nejakých nových kúskov v skrini ma totiž pomyselne vytiahli nafotiť outfit – a že som si to patrične užila! Na druhú stranu, opäť som sa vrátila k mojej čiernej klasike. Asi to ku mne a k tomuto ročnému obdobiu patrí. Nakoniec z toho bola príjemná prechádzka jesenným parkom, v ktorom som trávila dni počas štúdia na strednej škole. Ach, tá nostalgia. Rovnako tak nostalgické miesto sa ukrýva na fotkách, ktoré vznikli.

Pred pár rokmi sa v budove na fotke ukrýval prosperujúci podnik. Dnes zíva prázdnotou a zo stien kričia informácie o dražbe. S ním síce opatrenia nezamávali, ale v hlave sa mi objavilo obrovské množstvo otázok. Koľko takých pribudne, keď sa skončí život, ktorý skúša, respektíve skôr likviduje slovenských malých podnikateľov? Do koľkých obľúbených podnikov sa po skončení opatrení nebudem môcť už nikdy vrátiť? Nie je všetko len o tom pozlátku a peknom oblečení (aj keď sa rady parádime a je to úplne v poriadku <3). Určite o mne viete, že slovenská gastro scéna mi je nesmierne blízka, rada sa v týchto kruhoch pohybujem, ale rovnako dobrej viem, že vzniknutú situáciu poniektorí zvládnu už len pár týždňov. Každá kúpená kávička, koláčik alebo jedlo so sebou preto znamenajú ďalšiu nádej pre tých, ktorí tu boli pre nás doteraz. Skúsme teraz pre zmenu stáť my pri nich. Spoločne to zvládneme a verím, že sa už o pár mesiacov stretneme pri nejakom tom článku (a možno rovno outfite) z kaviarne. Ideme do toho spolu?

Pokiaľ ma ešte nesledujete na Instagrame, budem rada, ak to napravíte: @romiminarikova

Možno sa ti bude páčiť aj:

1 komentár

  1. Taky jsem úplně přestala používat makeup a strašně mě to mrzí, tak si občas doma sednu a jen tak se namaluju 😀 Outfit je super! Já strašně doufám, že bude co nejdřív celá tahle situace pryč 🙁

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *