Make-up. Produkt, ktorý väčšina z nás začala pre rúška vynechávať. Uvoľňovanie opatrení však so sebou prinieslo aj priestor na ich opätovné zaradenie do líčiacej rutiny či rozšírenie zbierky o viac odolnejšie kúsky. V spolupráci s e-shopom elnino.sk sme si pre vás pripravili veľký test make-upov. Prinášam vám zoznam 7 produktov, ktoré podľa mňa stoja za vašu pozornosť, pokiaľ máte normálnu až zmiešanú pleť. Ktoré to sú?

L´ORÉAL PARIS INFALLIBLE 24H MATTE COVER

L´oréal Paris Infallible 24H Matte Cover

L´oréal Paris Infallible 24H Matte Cover je make-up, ktorý už vyskúšala celá beauty scéna, no ku mne si našiel cestu až pri tomto testovaní. Zaradila som ho sem pre vysoké krytie, ktoré sa bude hodiť všetkým, ktorí bojujú so zhoršenou pleťou v súvislosti s nosením rúšok. Make-up je hutnej konzistencie, no výsledný efekt nevytvára neprirodzenú masku – odporúčam nanášať hubkou, kedy dosiahnete najprirodzenejší výsledok. Za veľké plus hodnotím množstvo dostupných odtieňov.

L´ORÉAL PARIS TRUE MATCH MINERALS SKIN-IMPROVING

minerálny make-up

Minerálny make-up L´Oréal Paris True Match Minerals Skin-improving. Moja prvá skúsenosť s takýmto typom produktu. Bála som sa, že tento produkt sklame moje očakávania, no nakoniec ma milo prekvapil. Krycia schopnosť je síce nízka, no zmierni začervenanie pleti či nedokonalosti – veľmi jemne a prirodzene. Po použití je pleť matná, určite nie však vysušená. Efekt vydrží približne 8 hodín. Pre dievčatá, ktoré majú peknú pleť a majú rady prirodzenosť, bude tento produkt super voľbou na blížiace sa leto, nakoľko nechá pleť dýchať. Pozor na odtiene a podtóny, s ktorými som pri výbere dosť bojovala. Nevýhodou je asi len fakt, že tento typ make-upu neobsahuje SPF, teda ochranný faktor pred slniečkom. Nezabudnite ho teda aplikovať až na vrstvu ochranného krému – pleť sa vám poďakuje.

RIMMEL LONDON MATCH PERFECTION SPF20

Rimmel London Lasting Finish Breathable 25H

Ak by som vám mala predstaviť make-up, ktorý sa stal stálicou v mojej kozmetickej zbierke, určite to bude práve Rimmel London Match Perfection. Ani neviem spočítať, koľké balenie v súčasnosti vlastním. Jediné, čo sa pravidelne mení je odtieň v závislosti od ročného obdobia. Tento make-up má veľmi príjemnú konzistenciu, ktorá zabezpečí prirodzený, svieži efekt. Krytie je priemerné, skôr stredné. Neodporúčam na mastnú pleť, na ktorej by mohla byť výdrž výrazne slabšia. Pre suchú až normálnu pleť je to však skvelá voľba, kde je aj výdrž veľmi zaujímavá – dáva so mnou (a mojou normálnou pleťou) taký bežný pracovný deň. Kladne hodnotím širokú škálu odtieňov, vyberie si každý. Plusom je SPF 20, čo je s blížiacim sa letom aspoň aký-taký základ pred slniečkom.

RIMMEL LONDON LASTING FINISH BREATHABLE 25HR SPF20

Aby som však vyskúšala aj niečo pre mňa neznáme, zvolila som aj druhý produkt od rovnakej značky, ktorému som sa za tie roky akosi vyhla. Ide o Rimmel London Lasting Finish Breathable 25H. Zaujal ma rovno viacerými vecami. Ukrýva naozaj zaujímavý aplikátor, ktorý by sme čakali možno u korektora, no pri make-upe prekvapí. Odporúčam používať opatrne a s rozumom, nech si do balenia zbytočne nezanesiete nejaké nečistoty. Ak sa zameriam na samotný produkt, očakávajte ľahké až stredné krytie, ktoré vytvorí hladký základ so saténovým nádychom. Veľmi prirodzené a zrovnateľné s vyššie spomínaným Match Perfection. Nemyslím si, že môžeme hovoriť o 25 hodinovej výdrži, no nesklame a bežný deň s vami v pohode zvládne. Taktiež obsahuje SPF 20, čo je pri make-upe príjemný bonus.

Rimmel London Lasting Finish Breathable 25H

MAX FACTOR PAN STIK

Max Factor Pan Stik

Max Factor Pan Stik je pre zmenu jediný tuhý make-up, o ktorom si dnes povieme. Má príjemnú krémovú konzistenciu a vysokú kryciu schopnosť, čo ocenia najmä dievčatá s problematickou pleťou – niečo ako make-up a korektor v jednom. Zakryje žilky, pigmentové škvrny, nedokonalosti a pekne zjednotí pleť. Obsahuje hydratačné zložky, takže si svoje uplatnenie nájde pri suchej až normálnej pleti, nakoľko je sám o sebe trochu mastný. Nevytvorí matnú masku, skôr prirodzenejší efekt. Nemala som príliš vysoké očakávania, no v konečnom dôsledku ho hodnotím ako skvelý produkt. Prípadne ho odporúčam (pre širokú škálu odtieňov) ako produkt na kontúrovanie.

Catrice True Skin

Catrice true skin

Catrice True Skin. Lacná záležitosť z drogérie, ktorá milo prekvapí. Kladné recenzie na internetových stránkach neklamú a s týmto make-upom nespravíte krok vedľa. Výdrž má excelentnú – na bežné denné líčenie v kombinácii s korektorom z rovnakej rady je to skvelý parťák. Na nanášanie väčšinou používam hubku, no želaný efekt pokojne dosiahnete aj nanášaním prstami. V tomto zozname si zaslúži svoje miesto. Už teraz som presvedčená, že keď ho miniem, siahnem po ďalšom balení.

CATRICE HD Liquid Coverage Foundation

Posledným make-upom, o ktorom si dnes povieme je taktiež produkt, ktorý obletel všetky blogy či sociálne siete – Catrice HD Liquid Coverage Foundation. V súčasnosti sa však (pre produkt spomenutý vyššie) dostal do úzadia. Škoda. Je to naozaj produkt, ktorý si zaslúži pozornosť. Vysoké krytie spolu s prirodzeným efektom sa nevidí často. Problémom môže byť ale oxidácia, s ktorou som ja osobne dlhšie bojovala – sadol mi asi až tretí odtieň. Odporúčam nanášanie hubkou v menšom množstve (prípadne ho radšej vrstviť). Dosiahnete tak najprirodzenejší efekt. Čo sa týka výdrže, pecka! Vydržal so mnou niekoľko svadieb či osláv, bez ďalšieho prepudrovania – a ja sa naozaj rada bavím „až do rána bieleho“.

Aký make-up by ste odporučili vy?

Pokiaľ ma ešte nesledujete na Instagrame, budem rada, ak to napravíte: @romiminarikova

Možno sa ti bude páčiť aj:

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *