Ako niekto, kto celý život bojuje s akné, si vždy dávam záležať na tom, aby som používala kozmetiku, ktorá sľubuje jeho liečbu. Počas uplynulej zimy sa mi však vplyvom stresu či každodenného nosenia rúšok pleť zhoršila natoľko, že som sa po rokoch experimentovania opäť rozhodla vrátiť k lekárenskej značke BIODERMA, ktorá mi pleť zachraňovala už v puberte. Výber padol, ako inak, na produkty z rady Sébium, ktoré sú pri mastnej až zmiešanej pleti so sklonom k akné rozhodne dobrou voľbou (a to aj podľa mojej kožnej lekárky).

bioderma sébium

Produkty z rady Sébium sú určené pre mastnú až zmiešanú pleť. Obsahujú patentovaný FLUIDACTIV, zložku, ktorá pomáha redukovať a čistiť kožný maz či znižovať mieru upchávania pórov. Na mojej poličke pristálo vďaka dlhodobej spolupráci s elnino.sk hneď niekoľko produktov, konkrétne Micelárna voda Sébium H2O, Sébium čistiaci gél, Sébium exfoliačný gél (peeling) a Sébium Pore Refiner. Čo si o nich myslím?

bioderma sébium

Sébium micelárna voda je vhodná ako prvý krok (nie jediný!) pri odstraňovaní make-upu. Napriek tomu, že dokáže pohotovo odstrániť všetky stopy make-upu či nečistoty vrátane nadbytočného mazu a na pleť pôsobí šetrne, nie je to produkt, ktorým by každodenná rutina mala končiť.

Ja osobne používam micelárnu vodu len pri nočnej rutine ako prvé čistenie, vďaka ktorému odstránim všetok make-up, ak ho mám, alebo jemné prvé čistenie zvyškov nečistôt. Tu si svoju úlohu plní perfektne. Následne však pokračujem gélom, prípadne opláchnutím zvyškov produktu.

bioderma sébium

Mojím druhým krokom je, ako som už spomínala, Sébium Cleansing Foaming Gel, teda penivý čistiaci gél bez obsahu mydla, ktorý opäť jemne čistí pokožku od všetkých nečistôt. Pleť nezanecháva suchú či nepríjemne napnutú. Zároveň, ako všetky produkty z rady Sébium, pomáha regulovať kožný maz. Pozitívne vplýva aj na tvorbu akné, ktoré minimalizuje a z dlhodobého hľadiska lieči.

bioderma sébium

Exfoliačný čistiaci gél Bioderma Sébium je v mojej rutine novinkou. Ide o peeling, ktorý zjemňuje textúru pleti, sťahuje póry a rozjasňuje pleť. Zároveň zabraňuje tvorbe škvŕn. Používa sa raz alebo dvakrát týždenne. Osobne si ho rada so sebou brávam do sprchy, kde ma jeho použitie „neotravuje“. Obsahuje jemné mikroguličky, ako aj kyselinu glykolovú a salicylovú, ktoré pomáhajú urýchliť obnovu buniek a odstraňovať nečistoty.

bioderma sébium

Posledným produktom v mojej rutine je Bioderma Sébium Pore Refiner. Ide o tzv. korektívnu starostlivosť o rozšírené póry, ktorá sa používa na čistú pleť a to buď samostatne alebo pred hydratačným krémom. Napriek tomu, že moja pleť netrpí na príliš zväčšené póry, produkt používam ako prevenciu na T-zónu. Pleť zanecháva jemnú a jasnejšiu a zároveň, ako aj ostatné produkty z radu, pomáha regulovať tvorbu kožného mazu, aby nedochádzalo k zbytočnému upchávaniu pórov.

Celkovo tieto produkty od Biodermy milujem a som rada, že som sa k nim po rokoch opäť vrátila. Napriek tomu, že pleť stále nemám v 100 % kondícii (a vďaka genetike asi nikdy ani mať nebudem), pomaličky sa lieči. Produkty z rady Sébium si naozaj robia svoju prácu dobre a tým, ktorí majú mastnú alebo zmiešanú pleť a bojujú s akné, tieto produkty rozhodne odporúčam.

Na záver by som chcela ešte raz poďakovať môjmu obľúbenému e-shopu Elnino.sk, ktorý mi poskytol tieto produkty v rámci dlhodobej spolupráce.

Pokiaľ ma ešte nesledujete na Instagrame, budem rada, ak to napravíte: @romiminarikova.

Možno sa ti bude páčiť aj:

2 komentáre

  1. Som ohromený tým, ako bola táto téma prezentovaná v článku. Keď som vstúpil na webovú stránku, dúfal som, že sa budem môcť dozvedieť niečo viac a nebol som sklamaný. Pri čítaní podobných príspevkov na webe sa môžete stratiť …

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *